Автогол спаси Атлетико в Каталуния

"Дюшекчиите" с пореден хикс срещу Жирона

Жирона и Атлетико (Мадрид) завършиха при 1:1 в среща 14-ия кръг на Примера дивисион. Домакините поведоха в края на първата част след гол от дузпа на Стуани. Преди това Саул опита да вкара за Атлетико, но ударът му срещна гредата.
През втората част "дюшекчиите" се разминаха с изравняване след пропуски на Саул и Желсон Мартинш, за да се стигне до автогола на Жонас Рамальо в 82-ата минута.
До края резултатът остана непроменен, което е трети пореден хикс между двата тима в досегашното им съперничество.
С точката Атлетико се изравни с Барселона на второто място, но каталунците са с мач по-малко. Жирона пък е в топ 6 на две точки от петия Реал (Мадрид).