Байерн (Мюнхен) победи Борусия (Мюнхенгладбах) с 1:0

Байерн крачи уверено към пета поредна титла

Байерн Мюнхен ликвидира интригата за титлата, побеждавайки Борусия Мьонхенгладбах с 1:0 като гост в среща от 25-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Борусия Парк".Баварците имаха преимущество през първото полувреме, създавайки доста опасни атаки. Малко преди почивката Ариен Робен разтресе гредата, а Зомер спаси опита за добавка на Левандовски.В средата на второто полувреме Томас Мюлер се възползва от хубавия пас на Тиаго Алкантара и вкара едва втория си шампионатен гол през сезона. За световния шампион това беше и първи гол на чужд терен в Бундеслигата от февруари миналата година.По този начин Байерн Мюнхен събра 62 точки - с 13 повече от преследвача РБ Лайпциг. Борусия Мьонхенгладбах е десети с 32 пункта.