Барселона се измъкна от ада в Севиля с два гола за минута

Каталунците продължават без загуба в Примера

Барселона се измъкна по чудо при гостуването си на Севиля в мач от 30-и кръг на испанската Примера. Срещата завърши при резултат 2:2, а до 88-ата минута домакините имаха аванс от два гола. За Севиля точни бяха Франко Васкес и Муриел. Луис Суарес и Лео Меси обаче в рамиките на една минута вкараха две попадения и донесоха точката на своя тим.
Ернесто Валверде остави на резервната скамейка суперзвездата си Меси, който все още не е напълно възстановен от контузия. След като резултатът стана 2:0 за Севиля обаче треньорът бе принуден да пусне аржентинеца в игра.
Барселона започна по-добре срещата, а с пропуски се отличиха Усман Дембеле и Луис Суарес. Севиля отвърна с няколко опасни контраатаки.
В 36-ата Алба загуби топката, Навас напредна отляво и центрира към далечната греда. Там Хоакин Корея овладя и намери непокрития Васкес, който насочи по земя топката и наказа Марк-Андре тер Стеген - 1:0.
В 50-ата минута Тер Стеген извади топката за втори път от вратата си. След щастлив рикошет Серхио Ескудеро се добра до топката и шутира мощно в гърдите на германския страж. Кълбото попадна в краката на Муриел, който стреля, кълбото се отклони от крака на Юмтити, от гредата и влезе в мрежата - 2:0.По всичко изглеждаше, че Барселона ще допусне първа загуба в първенството, но Меси и Суарес не бяха казали последната си дума. В 88-ата минута Суарес върна един гол, а още в следващата атака Меси показа класата си и изравни резултата.
Барселона е убедителен лидер със 76 точки, докато втория Атлетико има 64 и мач по-малко. Севиля е на шестата позиция с 46 точки.