Берое разби Септември с  5:1

Еуженио ознаменува мач номер 100 с 2 попадения, Иван Иванов също сред голмайсторите

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Берое размаза Септември в Стара Загора в мач от 19 кръг на Първа лига. Срещата завърши при резултат 5:1, а тимът на Николай Митов-Жадното можеше да си тръгне и с двуцифрен пасив.
Срещата ще остане паметна за нападателя Мартин Камбуров, който вкара своя гол номер 196 в елита и се нареди на второто място във вечната ранглиста до Наско Сираков. Пердо Еуженио ознаменува своя мач номер 100 в българското първенство с две попадения, а Иван Иванов реализира за пръв път с екипа на Берое. Петото попадение бе дело на Борислав Цонев.
Голът за Септември пък бе дело на халфа на Берое Матеус Леони, който заби топката в собствената си врата.
Всичко в срещата бе решено още до 30-ата минута, когато резултатът бе вече класически в полза на тима на Александър Томаш. Педро Еуженио, който у нас игра още в Хасково, Черно море и Верея, откри в 17-ата минута, след като бе намерен на празна врата от Мартин Райнов. Само три минути по-късно Боби Цонев остана сам срещу Янко Георгиев и не сгреши - 2:0.
В 30-ата минута юношата на Левски изведе отлично Педро Еуженио сам срещу Янко Георгиев, а нападателят на домакините лесно прати топката във вратата с удар покрай вратаря - 3:0.Второто полувреме започна с историческия гол на Камбуров. 37-годишният нападател бе изведен сам срещу стража на новака в елита и майсторски го прехвърли за 4:0 в 54-ата минута.
Иван Иванов няколко минути по-късно пък вкара дебютното си попадение с екипа на старозагорци. Той получи пас с глава от Камбуров и от 3-4 метра не сгреши - 5:0.
Последваха нови пропуски преди Леони да си вкара автогол. Крис Гади проби по крилото и центрира, топката рикошира, след кето се удари в главата на халфа на Берое и влезе в собствената му врата.
До края на мача Септември и Берое можеха да си разменят по още някое попадение, но такова в крайна сметка не падна и срещата приключи при 5:1 за домакините.Берое събра 34 точки и се утвърди на четвъртото място в класирането. Септември пък е на 10-а позиция с 20 точки.