Челси победи Хъдърсфийлд  с 3:1

Шампионите сразиха като гости новака Хъдърсфийлд

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Челси победи с 3:1 при гостуването си на новака този сезон Хъдърсфийлд в среща от междинния 17-и кръг на английската Висша лига и се изравни по точки с втория Манчестър Юнайтед, който утре домакинства на Борнемут.
Играчите на Антонио Конте поведоха с гол на френскяи халф Тиемуе Бакайоко (23), а асистиралият му бразилец Вилиан (43) удвои малко преди края на първата част.
След почивката Педро (50) оформи класическия резултат след нов голов пас на Вилиан. „Сините” от Лондон продължиха да контролират събитията на терена, но в самия край се отпуснаха и в добавеното време белгийската резерва на домакините Лоран Депоатър (90+2) оформи крайния резултат.
Така Челси записа 11-а победа от началото на сезона и събра 35 точки, колкото има и вторият Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко. Хъдърсфийлд регистрира девета загуба и е 12-и с 18 точки.