Черно море победи Славия с 2:0

"Моряците" спряха успешна серия на гостите от столицата след трета поредна победа

Черно море срази у дома Славия с 2:0 в среща от 31-ия кръг на Първа лига и се изравни по точки с „белите“ на върха в група "А" от втората осмица. Марек Кузма (38) и Георги Божилов (51) донесоха успеха за „моряците“, които спряха серия от шест мача на столичани без загуба за първенство (4 победи и 2 равенства) и три поредни победи при визитите им.
„Белите“ започнаха по-активно на „Тича“ във Варна и в 12-ата минута Момчил Цветанов бе изведен зад отбраната на домакините, но вратарят Дюлгеров излезе и го изпревари. В 25-ата минута пък след силен удар на Славчо Шоколаров от далечна дистанция топката премина над вратата на „моряците“. Осем минути след това Дюлгеров сбърка при върната към него топка от Хасани и тя вървеше към голлинията. 18-годишният вратар все пак достигна кълбото и го изчисти в тъч.
В 38-ата минута след късо изпълнение на корнер Георги Божилов центрира и непокритият централен нападател на "моряците" Марек Кузма реализира с глава за 1:0 при първото по-сериозно положение на домакините. До края на първата част не се случи нищо интересно.
След почивката в 48-ата минута Владислав Узунов от гостите изпълни пряк свободен удар от далечна дистанция и прати топката над вратата. Три минути след това Марек Кузма открадна кълбото в половината на гостите и подаде към Георги Божилов, който реализира изключително красиво попадение с удар от далечна дистанция, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Емануеле Джерия за 2:0.
След час игра се наложи принудителна смяна в състава на „белите“, след като Емануеле Джерия напусна контузен на носилка, а дебют направи 18-годишният Лука Наков, който бе втори страж на Славия.
В 79-ата минута Георги Йомов шутира от движение, но право в ръцете на Дюлгеров, а четири минути след това Милчо Ангелов пропусна от близко разстояние след центриране на Момчил Цветанов от фаул. В 86-ата минута гостите бяха близо до гол, след като Славчо Шоколаров шутира от пряк свободен удар и топката се удари в напречната греда.