Етър победи Дунав (Русе) с  2:1

Виолетовите надделяха над Дунав с 2:1

Етър спечели първа победа в Първа лига от четири месеца насам. "Виолетовите" надделяха в домакинския си двубой срещу Дунав (Русе) с 2:1. Това бе и първи успех при главния мениджър Красимир Балъков. Последният път, в който болярите триумфираха в родното първенство бе срещу Славия (2:1) на 3 декември 2017 година.
Първото полувреме бе доста скучно, като липсваха голови положения пред двете врати. Изключение направи само една ситуация в 9-ата минута, когато след удар на Самб Бадара, Петър Патев изби топката от голлинията.
Второто полувреме започна ударно за Етър, който направи двоен удар в рамките на 4 минути. Първо в 48-ата минута Бадара откри след прецизен изстрел с глава, а 4 по-късно Батрович вкара от малък ъгъл, за да удвои.
В 73-ата минута на срещата Исмаил Иса върна едно попадение за "драконите".
До края на срещата гостите опитаха на няколко пъти да върнат и втория гол пасив, но не съумяха.
Така Етър запази своята преднина, за да спечели за първи път от 8 срещи насам.
След този успех "виолетовите" излизат на трета позиция в Група "Б" на втората осмица с 24 точки, докато Дунав е на дъното на същата група с 22 пункта.