Етър победи Пирин (Благоевград) с 2:1

Етър записа първа победа от началото на сезона в Първа лига. При завръщането си на стадион „Ивайло“ търновци се наложиха с 2:1 над Пирин (Благоевград) в мач от 5-ия кръг на шампионата.
Домакините започнаха по-силно срещата и поведоха в резултата в 16-ата минута. Чавдар Ивайлов нахлу по лявото крило, стигна почти до аут линията и върна към Самб Бадара. Последният не срещна трудности и прати топката във вратата на Макенджиев.
До края на полувремето „болярите“ бяха значително по-добрият тим на терена, но с пропуски се отличиха Иван Стоянов и Яни Пехливанов.
Началните минути на втората се различаваха коренно от тези преди почивката. Пирин заигра значително по-добре и наложи натиск. Той  даде резултат още в 49-ата минута. Появилият се като резерва Анти Рениа центрира от корнер и Костадин Ничев с глава изравни.
„Орлетата“ можеха на два пъти да стигнат до пълен обрат, но Радослав Кирилов и Станислав Костов пропуснаха от изгодни позиции.
Постепенно Етър пое инициативата и в 73-ата минута отново излезе напред в резултата. Иван Стоянов се измъкна чудесно от отбраната на Пирин и пусна към Иван Петков, който нямаше как да сбърка на празна врата.
В добавеното време гостите стигнаха до гол чрез Грозданов, който обаче правилно бе отменен заради засада.
След този двубой и двата отбора имат актив от по 5 точки.