Фиорентина победи Сампдория с 3:2

"Виолетовите" надвиха Сампдория с гол в последната минута

Фиорентина победи у дома Сампдория с 3:2 и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Италия благодарение на видео технологията (VAR), която ще бъде използвана в надпреварата до самия й финал. Два от головете на “виолетовите” бяха след дузпи, отсъдени с помощта на видео повторения.
Сенегалецът Кума ел Бабакар (2) откри за домакините, но Едгар Барето (39) изравни още преди края на първата част.
След почивката Жордан Верету (59-дузпа) направи 2:1, като наказателният удар бе даден след видео повторение, на което се видя нарушение срещу Бабакар. „Моряците” все пак изравниха чрез Гастон Рамирес (77-дузпа).
Драмата настъпи в последната минута, когато Жордан Верету (90-дузпа) реализира за втори път от бялата точка, а 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Никола Муру, видяна отново след видео повторение.
На 1/8-финалите тимът от Флоренция ще се изправи срещу победителя от двойката Лацио - Читадела, които играят утре. „Виолетовите” са вторият 1/8-финалист след Интер, който снощи елиминира драматично третодивизионния Порденоне и очаква победителя от сблъсъка между Милан и Верона.