Хофенхайм с първа победа за 2018

Хофе се наложи с 4:2 над Майнц

Хофенхайм записа първа победа за 2018 година в Бундеслигата, след като се наложи с 4:2 като домакин на Майнц в среща от 22-ия кръг на шампионата.
Срещата започна по-добре за Хофе и в 27-ата минута Адам Салай откри резултата. Радостта на домакините бе кратка, тъй като в ответната атака Емил Бергрен изравни.
В 67-ата минута Крамарич отново даде преднина за Хофенхайм, а само шест по-късно Салай вкара за 3:1. Головото шоу в мача продължи и в 80-ата минута Майнц стигна до втори гол чрез Бергрен. В 88-ата минута Крамарич оформи крайното 4:2 с гол от пряк свободен удар.
След този успех Хофенхайм е на 8-о място с 31 точки, докато Майнц е 16-и с 20.