Интер разби Удинезе с 4:0

Нерадзурите с категорично 4:0 като гост

Интер отупа Удинезе с 4:0 като гост и запази шансове за класиране в Топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон.
Срещата започна по прекрасен начин за "нерадзурите", които поведоха в резултата още в 13-ата минута, а голмайстор бе Ранокиа - 1:0.
В края на първото полувреме Интер на практика реши срещата с два бързи гола. Първо Рафиня се разписа в 44-ата минута, а една по-късно Мауро Икарди вкара за 3:0.
Втората част започна ужасно за Удине, които останаха с човек по-малко след директен червен картон на Фофана.
В 71-ата минута Борха Валеро вкара хубаво попадение, оформяйки крайното 4:0.
След този успех Интер събира 69 точки на петото място, като изостава на точка и е с мач повече от третия Рома и четвъртия Лацио, които към момента заемат последните квоти, даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.
Удинезе се бори за своето оцеляване в Калчото с 34 пункта на 14-ата позиция, като има аванс от едва три пред първия изпадащ Киево, но "зебрите" са и с мач повече, което прави задачата им още по-сложна.