Ювентус победи Верона с 3:1

Дибала понесе на рамене "Старата госпожа" в града на Ромео и Жулиета

Ювентус победи с 3:1 Верона като гост и продължава да изостава само на точка от лидера Наполи. В герой за тима от Торино Пауло Дибала, който вкара два от головете за успеха. Третото попадение бе дело на Матюиди, а за Верона се разписа бившият играч на Юве – Мартин Касерес.Двубоят започна отлично за „Старата госпожа“. Още в 6-ата минута Игуаин удари гредата, но топката попадна в Блес Матюиди, който я прати в мрежата.Вратарят на Верона – Николас, се намеси няколко пъти решително при удари на Игуаин и запази резултата непроменен на почивката – 1:0 за гостите от Торино.Верона изненадващо изравни в 59-ата минута, когато бившият защитник на Юве Мартин Касарес изравни с красиво попадение. Уругваецът се възползва от грешка на Матюиди, стреля от 25 метра и прати топката в десния ъгъл на вратата на госите - 1:1.Все пак тимът на Масимилиано Алегри достигна до своето в 72-ата минута. Пауло Дибала се шмугна между отбраната на Верона и засече пас на Стефан Лихщайнер – гол за Ювентус.Голът внесе настроение в играта на Дибала, който след само 6 минути отново бе в прегърдките на своите съотборници. Аржентинецът направи чудесен дрибъл и накрая преодоля Николас за 3:1 в полза на Ювентус.До края на мача не паднаха други попадения и Ювентус посреща 2018 година с победа и насторение.