Каляри победи Милан с 2:1

Каляри удари "росонерите" 2:1 с гол от засада в последните секунди

Милан завърши сезона със загуба след мъчителните последни мачове в Серия A и изстраданото класиране в Лига Европа. В мач без значение загубиха 2:1 при гостуването на Каляри в Сардиния. Жоао Педро даде преднина на домакините през първата част, а след почивката Лападула изравни от дузпа.Победният гол за сардинци падна в последните секунди на добавеното време, когато Пизакане с нередовен гол от засада донесе победата на своя отбор. Това бе първа победа на Каляри над "росонерите" от 1998 година насам.Както много пъти се случи през изминалия сезон, Милан проспа първото полувреме. Каляри бе далеч по агресивният и опасен отбор, като можеше да има и по-голяма преднина. Освен попадението на Жоао Педро, Йоница удари гредата, а Донарума се прояви с добри намеси.След почивката обаче "росонерите" заиграха по-добре и стигнаха до изравнителен гол, макар и след два опита от дузпа. Милан игра последния четвърт час с човек по-малко след изгонването на Габриел Палета, което се оказа фатално. В последните секунди Пизакане вкара победния гол след неубедителна намеса на  Донарума.