Лестър надви Арсенал с 3:1

Лисиците играха с човек повече 75 минути, лондончани със 7-а поредна загуба навън

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Лестър нанесе нова загуба на Арсенал, след като победи лондончани с 3:1 в отложен мач от Висшата лига. Те играха 75 минути с човек повече, което даде отражение. Мачът бе доста интересен с положения и пред двамата вратари, макар че Петр Чех имаше повече работа. Така Лисиците спряха серията си от 5 поредни мача без победа, като с 47 точки си гарантираха, че в най-лошия случай ще завършат 9-и. Артилеристите пък останаха 6-и с 60 точки, като записаха 7-о поредно поражение като гости и общо 8-и мач навън без победа от началото на 2018-а година. Първото положение бе в 7-ата минута, когато Айоби отправи опасен удар към вратата от границата на наказателното поле, но Якупович изби. Като цяло сблъсъкът бе равностоен в тези минути, преди да се стигне до ключови ситуации. Първо в 13-ата минута Уелбек сбърка, Варди напредна отляво и стреля в близкия ъгъл, но Чех спаси. След последвалия корнер обаче, защитата на лондончани не успя да изчисти, Диабате върна топката от далечната греда и Ихеаначо бе на точното място, за да вкара с глава. Веднага след подновяването на играта ситуацията стана кошмарна за гостите, тъй като те останаха с човес по-малко. Зощитникът Константинос Мавропанос прати на земята откъсващия се срещу вратаря Ихеаначо и съдията го изгони. Това бе 118-ия червен картон на Артилеристите в ерата Венгер. Последва отлично спасяване на Чех след удар от въздуха на Магуайър. Лисиците обаче бяха вдъхновени и отново вратарят на гостите отрази удар, този път дело на Ихеаначо. Арсенал отстъпи инициативата, но все пак в 34-ата минута Айоби проби отляво и след това Мхитарян стреля, но Якупович се справи. След корнера се получи разбъркване и Обамеянг се оказа на позиция да изравни, но отблизо чукна топката покрай вратата. Чех пък отрази опит от свободен удар на Адриен Силва, а след това спрая и Ихеаначо на два пъти, за да запази пасив само от един гол на почивката. След паузата интересните моменти продължиха. Колашинац стреля в гредата за гостите от малък ъгъл в 48-ата минута, но Лестър отговори с отлична атака и Диабате бе на път да удвои, но Мустафи изби от голлинията. Класата на Артилеристите обаче си каза думата и в 53-ата минута те изравниха. Мейтанд-Найлс стигна до аутлинията и центрира, след което Обамеянг засече. Якупович спаси първия удар, но нападателят имаше възможност да направи добавка и така направи 1:1. Това бе неговият 9-и гол за лондончани. Двубоят остана двуостър, като Ихеаначо и Айоби стреляха неточно. Фукс също не намери целта, след като домакините опитаха да си върнат аванса. В 75-ата минута те получиха отличен шанс да го направят, след като спечелиха дузпа. Мхитарян събори влезлия малко преди това Грей и Варди реализира от бялата точка 18-ия си гол за сезона и 6-и срещу Арсенал. При нарушението сякаш Грей падна доста лесно, но реферът отсъди наказателен удар. В 90-ата минута Риад Марез направи успеха още по-убедителен, след като при отлична контраатака бе изведен сам срещу Чех, преодоля го без проблеми и вкара на празна врата.