Локомотив (Пловдив) победи Берое с 2:1

Берое преклони глава у дома пред "смърфовете"

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Локомотив (Пловдив) победи като гост с 2:1 Берое в първи мач от 12 кръг на Първа лига. Головете за победителите бяха дело на Димо Бакалов и Дино Мартинович, а за тима на Александър Томаш се разписа Педро Еуженио.Легендата на Локо (Пловдив) Мартин Камбуров обаче не успя да се зарадва на рождения си ден, който е днес. Голмайсторът претърпя загуба от бившия си тим, а и не успя да се разпише във вратата на „смърфовете“.Гостите от Пловдив започнаха по-добре и логично откриха резултата. Това стана в 23-ата минута, когато при отлична контраатака Муса центрира към Бакалов, а той с глава не оставиш шансове на Перниш.Берое успя да изравни малко преди края на първата част. Карачанаков напредна и центрира, а Педро Еуженио изпревари двама бранители и с глава вкара за 1:1.В 68-ата минута на терена се появи Дино Мартинович и след по-малко от 180 секунди вече бе в прегръдките на своите съотборници. Той получи извеждащ пас от Пауло Серджо , преодоля излезлия да го посрещне Перниш и на празна врата вкара победното попадение.Победата е втора поредна за Локо (Пловдив) в Първа лига.  „Смърфовете“ изпревариха Берое в класирането, като двата тима заемат 6-о и 7-о място с по 17 точки.