Манчестър Юнайтед надви Борнемут с 2:1

"Червените дяволи" обърнаха Борнемут като гост

Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:1 като гост на Борнемут в мач от 11 кръг на Висшата лига. Успехът на тима на Жозе Моуриньо дойде с гол в 92-ата минута на двубоя на "Виталити Стейдиъм".
С победата Манчестър Юнайтед се изравни с днешния си съперник по точки - 20. Борнемут заема 6-ата позиция, а "червените дяволи" са седми.
Домакините започнаха много силно мача и логично след няколко пропуска поведоха в резултата. В 11-ата минута Люис Куук изведе по десния флаг Станислас, който центрира перфектно към непокрития Уилсън. Нападателят засече отблизо, давайки заслужена преднина на домакините.
Манчестър Юнайтед се раздвижи след 30-ата минута и стигна до гол. Алексис Санчес нахлу в полето на домакините и пусна към непокрития Марсиал, който от десетина метра направи 1:1.Двубят стана по-отворен и двуостър през втората част, но вратарите и на двата тима се справяха добре. В 64-ата минута гостите пропуснаха три уникални възможности в рамките на няколко секунди. Първо Йънг изпълни добре пряк свободен удар, след който топката разтресе напречната греда, Рашфорд опита добавка от няколко метра, но стреля в тялото на Але. След това топката рикошира в Погба, но този път Брукс изчисти за втори път от голлинията.
Де Хеа пък спаси вратата си в 81-ата минута, преди да се стигне до даденото от рефера продължение и Юнайтед да изкове победата. Погба центрира отляво, а Аке не успя да изчисти с глава, което даде шанс на Рашфорд да овладее и да стреля отблизо - 1:2.