Монако победи Олимпик Лион с 3:2

По този начин отборът от Княжеството изпревари днешния си съперник и зае третото място в класирането с 50 точки, докато Лион остана четвърти с 48 пункта

Монако победи Олимпик Лион с 3:2 в срещата помежду им от 24-ия кръг на Лига 1. Монегаските могат да са погорди от спечелените три точки, защото през цялото второ полувреме те играха с човек по-малко. Срещата започна перфектно за Олимпик Лион и в 12-та минута Мариано Диаз откри за гостите.  След откриването на резултата те наложиха сериозно превъзходство и в 27-та минута очаквано Бертранд Траоре удвои аванса на "хлапетата". Монако обаче успя бързо да отвърне на удара и четири минути по-късно Диао Кейта намали изоставането на своя тим, а в 36-та минута Фалкао изравни. Минута преди почивката обаче Кейта получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. През второто полувреме Лион очаквано се опита да си върне аванса, но след неуспешните си опити се прибра в своята половина след 70-та минута. Това даде шанс на Монако да направи няколко опасни атаки и в 88-та минута Маркос Лопес успя да донесе трите точки за монегаските с точен изстрел, който взриви Стад Луи II. По този начин отборът от Княжеството изпревари днешния си съперник и зае третото място в класирането с 50 точки, докато Лион остана четвърти с 48 пункта.