Олимпик (Лион) победи ПСЖ с 2:1

„Хлапетата” нанесоха втора загуба на парижани за този сезон

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Олимпик (Лион) победи лидера ПСЖ с 2:1 в среща от 22-ия кръг на френската Лига 1 и нанесе на парижани втората им загуба от началото на сезона. Гостите бяха без голямата си звезда Неймар, който се възстановява от травма, а вместо него игра аржентинецът Анхел ди Мария. В 57-ата минута Даниел Алвеш получи директен червен картон и парижани завършиха мача в намален състав.
Домакините поведоха още с първия си шанс, след като Набил Фекир (2) изпълни прекрасно пряк свободен удар от около 30 метра и изненада вратаря Алфонс Ареола. Пет минути след това при излизане на вратаря Антони Лопес, който изчисти топката с глава пред наказателното поле, уругваецът Единсон Кавани се опита да вкара гол от центъра и не успя да намери целта. Последва нов пропуск на Кавани и неуспешен опит на Жереми Морел да си вкара автогол, засичайки топката към собствената си врата, на която обаче Лопеш реагира и изби топката.
В 35-ата минута Фекир отново пробва късмета си от пряк свободен удар, а Ареола този път хвана топката. Минута след това Килиан Мбапе се контузи и напусна терена на носилка след тежък сблъсък с вратаря Лопеш. На мястото на нападателя в игра се появи Юлиан Дракслер.
В добавеното време на първата част ПСЖ изравни чрез Лейвин Курзава (45+3), който отправи мощен шут след центриране на Даниел Алвеш и не остави шансове за Лопеш.
След почивката в 57-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Даниел Алвеш извърши грубо нарушение и тръгна да го оспорва, а съдията Клеман Тюрпен му показа директен червен картон.
„Хлапетата” бяха по-активни при числен превес на терена и Ареола трябваше да се намесва след удари на Мариано Диас и Бертран Траоре. В последните секунди Мемфис Депай (90+4) бе изведен от Набил Фекир при контраатака и със силен удар прати топката под гредата за крайното 2:1.
Така Олимпик (Лион) записа 14-а победа от началото на сезона и се върна на второто място във временното класиране с 48 точки. ПСЖ остава на върха с 56 точки.