Олимпик (Марсилия) разби Ница с 4:2

"Орлетата" и гостите направиха шоу с шест попадения

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Олимпик (Марсилия) обърна като гост регионалния съперник Ница с 4:2 в среща от осмия кръг на френската Лига 1.
Марио Балотели (4) вкара първия гол в мача след подаване на Леес Мелу и даде преднина на домакините, а Жан-Мишел Сери (16) я удвои след пас на Менди. Марсилци обаче върнаха едно попадения чрез Лукас Окампос (26), а в 41-ата минута стигнаха и до изравняване на резултата, след като Пиер Леес Мелу си вкара автогол.
Гостите направиха и пълен обрат още преди почивката, след като Лукас Окампос (44) вкара втория си гол в мача.
Малко след почивката бившият халф на Байерн Луис Густаво (47) оформи крайния резултат в срещата далеч преди последния съдийски сигнал. В 66-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Луис Густаво получи директен червен картон, но и това не помогна на „орлетата” да надигнат глави.
След четвъртата си загуба за сезона Ница е на десето място с 10 точки. Олимпик (Марсилия) излезе на трето място с 16 точки и на 6 зад лидера ПСЖ.