ПОРТО РАЗГРОМИ ЛЕСТЪР

ДРАКОНИТЕ ФИНИШИРАХА ВТОРИ В ГРУПАТА СИ

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Порто се класира за осминафиналите на Шампионската лига. "Драконите" разбиха демотивирания Лестър с 5:0 и финишираха на второ място в група G на турнира. Срещу шампиона на Англия момчетата на треньора Нуно Санто правеха каквото си поискат на терена.
Те обсадиха вратата на Бен Хамер още от първия съдийски сигнал и до почивката вече водеха с 3:0. В 6-ата минута Корона центрира от корнер и непокритият Силва с глава откри резултата - 1:0. 20 минути по-късно асистентът посрещна от воле брилянтен пас отляво на Телес и разстреля безпомощния Хамер за 2:0. Секунди преди края на полувремето разликата стана класическа. Перейра центрира остро отдясно и Брахими технично отклони топката в мрежата за 3:0.
В 64-ата минута Дринкуотър повали Брахими в наказателното поле - дузпа! С изпълнението се нагърби Силва, който не сгреши и с втория си гол в мача покачи на 4:0. В 77-ата минута отличният Силва изведе Жота сам срещу стража на "лисиците" и той го преодоля хладнокръвно за 5:0.
Така Порто остана втори в крайното класиране с 11 точки, Лестър е първи с 13.