Реал Мадрид и Атлетико Мадрид не успяха да се победят

Двата тима не успяха да си отбележат гол

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид не успяха да се победят, завършвайки наравно 0:0 в столичното дерби от 7-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Сантяго Бернабеу"Пред почти 80 000 зрители двата отбора спетнаха здрав мач, изпълнен с много борба в средата на терена, но така и не намериха път към вратите на Тибо Куртоа и Ян Облак.Така Реал продължи да постига същите резултати, каквито и кръвния враг Барселона, който също завърши наравно (1:1 с Атлетик Билбао) по-рано тази вечер. Двата тима си поделят върха в класирането с актив от 14 точки. Атлетико Мадрид пък е 4-и с 12 пункта, с 1 по-малко от третия Севиля. Двубоят започна добре за домакините, които поеха инициативата още в първите минути и първото интересно положение падна в 8-ата минута. Гарет Бейл проби добре отдясно и се опита да подаде към Карим Бензема, който чакаше около точката на дузпата. Ян Облак обаче  се намеси и пресече паса.Постепенно домакинския натиск бе намален и "дюшекчиите" започнаха да поглеждат към вратата на Тибо Куртоа. В 18-ата минута Антоан Гризман получи страхотен извеждащ пас. Французинът напредна и шутира. Куртоа обаче демонстрира класа и спаси тима си.В 21-ата минута центриране на Тони Кроос от пряк свободен удар към далечната врата намери Бейл, който в движение насочи топката към вратата. Топката обаче мина на сантиметри от лявата греда. Три минути по-късно Саул пробва късмета си, нанасяйки нов далечен удар от около 23 метра и кълбото прелетя доста опасно покрай дясната греда на Куртоа.В 37-ата минута гостите изпуснаха ново положение. Диего Коща бе изведен на скорост. Нападателят напредна и от сравнително малък ъгъл не успя да преодолее Куртоа, който отново се намеси по превъзходен начин.В 42-ата минута вратарят на гостите Облак получи подаване и потърси пас по земя към Хуанфран, но вместо това намери краката на Бейл. Уелсецът обаче не можа да се възползва от куриозната ситуация. Така първото полувреме завърши без голове.През втората част Реал вдигна леко оборотите. В 47-ата минута Каземиро получи пред дъгата и не се поколеба да стреля от границата на наказателното поле, но топката мина високо над вратата.В 66-ата минута "белия балет" бе много близо до гола. Марко Асенсио беше оставен абсолютно сам, получи топката в наказателното поле, но Облак скъси ъгъла и Асенсио би в него.В 79-ата минута Анхел Корея стреля с глава, а топката намери бедрото на Рамос и след това се удари в протегнатите му напред ръце. Докосването дойде след рикошет и по-скоро нямаше дузпа.