Реал (Мадрид) победи Атлетико (Мадрид) с 3:0

Белия балет взе комфортна преднина срещу Атлетико на „Бернабеу“

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Реал Мадрид победи Атлетико Мадрид с 3:0 в първа битка от 1/2-финалите в Шампионската лига. Срещата започна отлично за "белите", след като Кристиано Роналдо откри резултата в 10-ата минута. Стефан Савич допусна груба грешка, забравяйки за Кристиано Роналдо при едно центриране на Каземиро. Португалската звезда не чакаше втора покана и със страховит отскок заби топката с глава в мрежата на Ян Облак.Три минути по-рано играчите на Реал пропуснаха отлична възможност. Карвахал осъществи хубав пробив по крилото. Карвахал мина много лесно покрай Диего Годин, но Ян Облак спаси удара му. Последва добавка на Карим Бензема и отново словенският страж се намеси, избивайки в корнер.Четвърт час след началото останаха съмнения дали бранител на Атлетико не бе играл с ръка в собственото си наказателно поле, но реферът подмина ситуацията. Малко след това Рафа Варан бе близо до това да направи 2:0. Френският бранител скочи най-високо при центриране от корнер. Ударът му с глава обаче беше спасен по фамозен начин от Ян Облак.При следващата атака Кейлор Навас също се намеси, след като спря излезлия сам срещу него Кевин Гамейро. В 23-ата минута Лука Модрич отправи диагонален изстрел от границата на полето, който мина на сантиметри от страничната греда. В края на полувремето Атлетико поизравни играта, а Реал намали темпото. В началото на втората част "дюшекчиите" опитаха да се върнат в мача, но без успех.В 73-ата минута Кристиано Роналдо се възползва от последователни грешки на Годин и Филипе Луиш, а мощният му шут не остави никакви шансове на Облак - 2:0. Пет минути преди края CR7 оформи своя хеттрик и крайния резултат в мача. Лукас Васкес направи отличен пробив, който завърши с хитър пас към непокрития на дузпата Кристиано, който веднага стреля и прати топката в мрежата на гостите. Така Реал направи важна крачка към финала в Кардиф, а за Атлетико остават надеждите за реванша, който ще е след седмица.