Реал (Мадрид) се класира за полуфиналите на Шампионската лига

Гол от засада помогна на Белия балет, унгарски съдия се изложи

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

С позорна съдийска грешка Реал Мадрид успя да отстрани Байерн Мюнхен в титаничния реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига. Защитаващият трофея си мадридски колос спечели мегасблъсъка на "Бернабеу" с 4:2 след продължения.Баварците направиха много силен мач и победиха 2:1 в редовното време, но в добавения половин час бяха брутално ощетени от унгарската съдийска бригада начело с Виктор Касай.Кристиано Роналдо изравни 2:2 от метър засада, която остана незабелязана от реферите и даде начало на скандалния обрат за мадридчани. До края на 120-те минути Роналдо оформи хеттрик, а Марко Асенсио заби четвърти гол във вратата на отчаяните баварци.В добавка към нередовния гол за Реал Касай изгони доста пресилено Видал от Байерн малко преди края на редовното време. Чилиецът получи втори жълт картон, въпреки че при шпагата си в краката на Асенсио успя да избие топката.Иначе смелите баварци успяха да победят в 90-те минути след гол от дузпа на Левандовски и автогол на капитана на Реал Серхио Рамос. В крайна сметка Роналдо и съдията Касай нокаутираха Байерн и така Реал продължава защитата на титлата си в Шампионската лига.