Реал Сосиедад и Бетис завършиха наравно 4:4

Обрати белязаха двубоя в Сан Себастиан

На истинска драма станаха свидетели зрителите на срещата между Реал Сосиедад и Бетис в Примера дивисион. Двубоят в Сан Себастиан от 7 кръг на испанското първенство завърши 4:4, след като премина през обрати в резултата.
Антонио Санабрия даде аванс на гостите още в 6-ата минута, но седем минути по-късно Уилям Хосе изравни с глава след центриране на Алваро Одриосола отдясно. В 26-ата минута Микел Оярсабал обърна резултата в полза на домакините от Сан Себастиан – 2:1. Две минути след това Зухаир Федал изравни за Бетис след центриране на Андрес Гуардадо от корнер.
Веднага след почивката 36-годишният ветеран Хоакин изведе „зелено-белите“ напред в резултата, след като се оказа зад гърба на защитата след пас на Гуардадо. Девет минути след това Шаби Прието изравни за 3:3. Нова двама имаше в самия край на мача. Серхио Леон върна преднината на Бетис в 83-ата, а минута по-късно Диего Йоренте направи 4:4.
Бетис събра 13 точки и излезе на четвърто място в класирането, с една повече от Валенсия и на два пред Реал (Мадрид), които имат по мач по-малко. Реал Сосиедад е осми с 10 точки.