ВАР реши сблъсъка между Англия и Италия

Системата за видеоповторение реши изхода на сблъсъка в Лондон

Англия и Италия завършиха 1:1 в контролата им, която се игра на "Уембли" в Лондон. Преди началото с минута мълчание и аплодисменти бе отдадена почит на починалите Давиде Астори, Сирил Реджис и Джими Армфийлд. Джейми Варди (26) се разписа след почивката, а след използване на системата за видеоповторение (ВАР) в края "адзурите" получиха дузпа и Лоренцо Инсиния (87-дузпа) ги спаси от загуба.
Рахим Стърлинг и Джейми Варди действаха в атаката на „трите лъва”, които пак бяха без голмайстора си Хари Кейн, лекуващ травма в глезена. Гостите пък бяха с трио в нападение - Лоренцо Инсиние, Чиро Имобиле и Антонио Кандрева.
Имобиле направи първия по-сериозен пропуск в мача, след като в 16-ата минута засече центриране на Кандрева и прати топката над вратата. В 23-ата минута домакините отвърнаха, след като Стърлинг изведе Варди, чийто удар бе спасен от вратаря Донарума. Три минути по-късно Стърлинг бе спънат на границата на наказателното поле, но съдията пусна авантаж и Джейми Варди отбеляза за 1:0.
До края на полувремето Марко Пароло от гостите и Ашли Йънг от домакините не успяха да намерят очертанията на вратата от изгодни позиции.
След почивката в 57-ата минута Окслейд-Чембърлейн отправи далечен удар, но Донарума се намеси. Минута по-късно на отсрещната врата Имобиле шутира по земя и не затрудни Бътланд. В 62-ата минута Рахим Стърлинг опита удар от далечна дистанция, но той не представляваше проблем за Донарума.
В 73-ата минута Лоренцо Инсиние шутира от фаул, но не намери очертанията на вратата. Шест минути по-късно Жоржиньо изведе Инсиние зад защитата и след удара на нападателя само сантиметри го разделиха нападателя от гола.
„Скуадра адзура” стигна до изравнителен гол в 87-ата минута, когато Лоренцо Инсиние реализира дузпа, спечелена от влезлия като резерва Федерико Киеза след съприкосновение с Джеймс Тарковски. Съдията използва видеоповторение, за да потвърди решението си.