Вердер (Бремен) надви Фортуна (Дюселдорф) с 3:1

"Бременските музиканти" надвиха Фортуна с 3:1

Вердер (Бремен) взе първи успех в Бундеслигата от пет мача насам. "Бременските музиканти" надиграха като домакин с 3:1 последния Фортуна (Дюселдорф).
Вердер взе преднина в 20-ата минута с гол на Кевин Мьохвалд, който бе асистиран от Макс Крузе. В края на първата част Доди Лукебакио бе точен за гостите от дузпа.
В 71-ата минута Мартин Харник даде отново преднина на "бременските музиканти", а 7 по-късно след негов изстрел добавка и точка на спора сложи Джош Сарджънт.
Така Вердер е седми в Бундеслигата с 21 точки, колкото има и шестият Хофенхайм, но с мач по-малко. Фортуна пък остава последен с едва 9 пункта от началото на сезона.