"Вълците" шокираха Челси

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Уулвърхемптън обърна у дома Челси с 2:1 и поднесе изненадата на междинния 15-и кръг в английската Висша лига, нанасяйки второ поражение на „сините“ от началото на сезона.
Рубен Лофтъс-Чийк (18) вкара единствения гол през първата част и даде преднина на гостите след асистенция на Еден Азар. След почивката обаче „вълците“ направиха пълен обрат само за четири минути с попадения на Раул Хименес (59) и Диого Жота (63), възползвали се от пасове на Гибс-Уайт и Дохърти. „Сините“ се опитаха да отвърнат на удара, но до края на мача не успяха дори да изравнят.
След петата си победа за сезона Уулвс е 12-и с 20 точки. Челси отстъпва на четвърта позиция с 31 точки.