19.8 C
22 C
20.8 C

Лион направи изключителен обрат и се отлепи от дъното

В герой за тима на Пиер Саж се превърна нападателят Гифт Орбан, който влезе като резерва и отбеляза последните два гола

Лион си пое глътка въздух след слабото начало на сезона в Лига 1. „Хлапетата“ загубиха първите си два мача, а днес изоставаха с 1:3 у дома срещу Страсбург, но вкараха три гола за 11 минути и спечелиха с 4:3. В герой за тима на Пиер Саж се превърна нападателят Гифт Орбан, който влезе като резерва и отбеляза последните два гола.

Страсбург излезе напред още във 2-ата минута с точен изстрел на Себастиан Нанаси. Привлеченият от Малмьо ФФ швед наказа груба грешка в защитата на домакините. Последва мощен натиск на Лион и няколко чисти положения пред вратата на елзаци, пропуснати от Александре Лаказет и Жорж Микаутадзе.