18 C
17 C

Арина Сабаленка триумфира на US Open

Тенесистката от Беларус спечели финала срещу Джесика Пегула с 2:0 сета

Арина Сабаленка е новата шампионка от откритото първенство на САЩ по тенис – US Open. На финала победителката надви представителката на домакините – Джесика Пегула. Мачът беше оспорван, макар да завърши в два сета – 7:5, 7:5. Това е трета титла за Арина в турнирите от Големия Шлем и първа в Америка. Двубоят продължи близо 2 часа. Шампионката премина през надпреварата със само един загубен сет. От своя страна световната номер 6 Пегула за първи път достигна до тази фаза.

Двете тенесистки си размениха общо 10 пробива. В първия сет ключови се оказаха последните два гейма, в които Сабаленка показа по-здрави нерви и спечели частта – 7:5. Втория сет стартира с 3:0 за беларускинята, но Пегула отговори подобаващо и спечели цели пет поредни гейма. Арина не се предаде и върна пробива в последния възможен момент, за да стане резултатът 5:5. Накрая бъдещата шампионка успя да реализира втория си мачбол и стигна до мечтаната титла. С тази победа Сабаленка получи 3,6 милиона долара от наградния фонд и 2000 точки за световната ранглиста. Лидер там остава Ига Швьонтек.