Search Suggestions
      петък, 20.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          КС реши: Отстраненият шеф на НЗОК се връща на поста си

          Уволнението му е в разрез с конституционния ред, постанови КС

          24 септември 2024 | 16:44 730


          - Реклама -
            
            

          Конституционният съд обяви с единодушие за противоконституционно решението за предсрочно освобождаване на Станимир Михайлов като управител на Националната здравноосигурителна каса.

          Това означава, че решението е невалидно от момента на приемането му и че Станимир Михайлов все още е на поста управител на НЗОК.

          Решението за оставката му беше атакувано от депутатите от ПП-ДБ с мотив, че с него се нарушават принципите на правовата държава и разделението на властите.

          На 17 април председателят на 49-ото Народно събрание Росен Желязков предложи като извънредна точка в дневния ред на заседанието да влезе решение за предсрочно прекратяване на мандата на Михайлов, който подаде оставка на 1 декември 2023 година.

          Въпреки че малко преди гласуването той я оттегли, мандатът му беше прекратен. 

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          ЦИК разпредели мандатите по райони за вота на 19 април

          Най-много депутати ще излъчи 23-и МИР София – 19, следван от Варна с 16 мандата. Бургас и 25-и МИР София получават по 14 места, а 24-и МИР в столицата ще има 13 представители. Пловдив-град, Пловдив-област, Стара Загора и Благоевград разполагат с по 11 мандата.

          ЕК потвърди пред NOVA: Стоил Цицелков е отстранен от изборни мисии за 5 г.

          От Брюксел поясниха, че причината е неспазване на Кодекса за поведение, приложим за всички наблюдатели.

          Кирил Веселински: Американски самолети са на летище София, готвят се удари срещу Иран

          Депутатът от ПП МЕЧ Кирил Веселински определи предстоящото затваряне на летище София през нощта на 23 и 24 февруари като „ужасяваща новина“.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions