16.8 C
20 C
19 C

Айнтрахт и Виктория Пилзен сътвориха голова фиеста на “Дойче Банк Парк“

Айнтрахт Франкфурт и Виктория Пилзен сътвориха голово шоу в Лига Европа и не се победиха, завършвайки 3:3 на „Дойче Банк Парк“.

Бившият футболист на Левски Рикардиньо остана неизползвана резерва за гостите от Чехия.

Головата фиеста започна в края на първата част, след като двата тима си размениха по един гол в заключителните минути на полувремето.

В 38-ата минута Расмус Кристенсен намери с добро подаване Юго Екитике, който с прецизен изстрел от наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл.

Само три минути след това Павел Сулц с мощен изстрел матира Кауа Сантош за 1:1.

През втората част Айнтрахт успя да поведе с два гола разлика. В 62-ата минута Екитике плъзна топката към Жуниор Дина Ебимбе, който навлезе на скорост в наказателното поле, за да отбележи за 2:1

Само пет минути след това отбита топка стигна до Расмус Кристенсен в наказателното поле и той покачи аванса на Айнтрахт на 3:1.

Драмата обаче беше пълна в последните минути.

В 86-ата минута Вацлав Йемелка изведе Принс Аду, който насочи топката към долния десен ъгъл на вратата, пазена от Сантош за 3:2.

В третата минута на добавеното време Виктория Пилзен успя да стигне до точката, след като Вацлав Йемелка отблизо прати топката в мрежата – 3:3.