25 C
20.8 C

Отново драма в края за Арсенал

"Топчиите" изтръгнаха победата в мач с шест гола

Арсенал се изравни по точки с Манчестър Сити на върха в класирането на Англия, след като се поздрави днес с трудна победа у дома срещу Лестър в шестия кръг на Премиър Лийг. „Топчиите“ спечелиха с 4:2 и събраха 14 точки, колкото в актива си имат и „гражданите“. Лестър е 16-и с едва 3 точки и остава без победа.

Играчите на Микел Артета поведоха с 2:0 с голове на Габриел Мартинели (20) и Леандро Тросар (45+1), който преди седмица получи червен картон в дербито с Манчестър Сити (2:2), но днес тъкмо белгиецът влезе в ролята на герой за лондончани.

Два гола на Джеймс Джъстин (47, 63) направиха резултата 2:2 през втората част и играчите на Арсенал едва в добавеното време успяха да пречупят „лисиците“. Тросар вкара така важния гол за 3:2 в четвъртата минута на допълнителното време, а крайното 4:2 оформи Кай Хавертц в 99-тата минута.