Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -

      Стрелба в еврейско девическо училище в Торонто

      13 октомври 2024 | 13:35 1080

      Стрелба по еврейското девическо училище в канaдския град Торонто. Инцидентът е станал по време на най-свещения празник в еврейския календар – Йом Кипур, съобщиха от полицията. За щастие сградата е била празна и няма данни за ранени.

      - Реклама -
        
        

      Около 4 ч. сутринта в събота в полицията в Торонто е получен сигнал за разбит прозорец в началното училище за момичета „Бай Шая Мушка“, съобщи инспектор Пол Кравчик, цитиран от CBC.

      При по-нататъшното разследване полицията установява, че прозорецът, заедно с други части на сградата, е бил улучен от огнестрелно оръжие.

      В разследването участва отделът за престъпления, извършени от омраза. Според инсп. Пол Кравчик е особено тревожно, че инцидентът е станал на един от най-свещените дни в еврейския календар.

      В социалните мрежи премиерът Джъстин Трюдо написа, че „aнтисемитизмът е отвратителна и опасна форма на омраза“.

      През последните няколко седмици полицията е увеличила присъствието си в еврейските квартали.

      Стрелба срещу същото начално училище имаше и през май. Тогава неизвестни отново стреляха по сградата рано сутринта в събота. Членове на общността и политици организираха митинг, на който осъдиха омразата и антисемитизма.

      Днес полицейският инспектор Кравчик потвърди, че не са извършени арести във връзка с инцидента през май. Полицията е взела решение да увеличи присъствието си около училището.

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Ерик Тръмп в центъра на сделка за 1,5 млрд. долара с израелска дронова компания с договори с Пентагона

      Разследване на Wall Street Journal поставя въпроси за потенциален конфликт на интереси около фирма с участие в операции в Газа

      Смъртта на „Ел Менчо“ разтърси Мексико: САЩ и Канада издадоха спешни предупреждения за пътуване

      Вълна от насилие и блокади парализираха ключови градове след ликвидирането на лидера на картела „Халиско Ново поколение“

      Администрацията на Тръмп замрази средства за дългосрочно възстановяване след бедствия, фокусът остава върху спешните операции

      FEMA свежда дейността си до животоспасяващи мисии, докато частичното спиране на правителството навлиза във втора седмица
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions