Search Suggestions
      сряда, 25.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Митова: Номинацията на Андрей Цеков е като да лекуваш радиация с уран

          16 ноември 2024 | 09:22 2680

          Номинацията на Андрей Цеков за председател на Народното събрание от страна на ПП-ДБ е като да лекуваш радиация с хапчета от уран, заяви депутатката Павела Митова от „Има такъв народ“ в ефира на бтв. По думите й той бил свързан с Делян Пеевски, затова номинацията му от страна на ПП-ДБ, поискали санитарен кордон около „Ново начало“, била странна.

          - Реклама -
            
            

          Митова обясни, че Слави Трифонов е заявил още в предизборната кампания, че ИТН няма да разговаря с формацията на Пеевски.

          Същевременно Борисов премиер не е възможно при никакви обстоятелства, обяви Митова. Всички други конструкции и хипотези са възможни, като тя не вижда причина да не се разговаря с останалите политически формации извън „Ново начало“.

          За избора на председател на Народното събрание има два варианта – да се намери управляващо мнозиноство, което да избере, или компромисното решение, което идва от ИТН, най-възрастният депутат – доц. Силви Кирилов, да поеме временно парламента.

          Първата политическа сила говори за това как по право й се полага председател на НС, но това не е юридическа норма, иначе нямаше да има номинациии от останалите политически партии, каза Митова.

          Всичко е в ръцете на първата и втората политическа сила, които трябва да търсят партньорства.

          „Бащите на конституцията и шестата промяна твърдяха, че тези промени се правят, за да няма политически контрол над служебните кабинети, а точно това се получава. Проблем е служебният премиер да е политическо лице, ако не е наш човек“, каза Павела Митова.

          Същевременно ИТН атакува измененията в Конституцията и настоява да се върне старият начин за избор на служебен кабинет от страна на президента.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Асен Василев на протест: При 60% активност Борисов и Пеевски отиват в канала

          Организаторите настояват ВСС да избере нов и.ф. главен прокурор на заседанието на 26 февруари

          Радио „Свободна Европа“ спира работа в България и Румъния на 31 март

          Българската и румънската служби са сред първите, създадени през 1950 г.

          Андрей Янкулов: Стената на мълчанието в прокуратурата продължава да се пропуква

          Прокуратурата ще се промени, защото за първи път необходимостта от промяна се осъзнава от самите прокурори.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions