Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      ГОРЕЩО

      Красимира Трифонова към роднините на убития Пейо Пеев: Изчадия

      1 април 2025 | 15:23 9422

      В Софийския градски съд започна делото срещу бившата дипломатка Красимира Трифонова и дъщеря ѝ Габриела, обвинени в предумишлено убийство на Пейо Пеев, бивш съпруг на Габриела.

      - Реклама -
        
        

      Престъплението беше извършено на 18 януари 2024 г. в кв. „Драгалевци“, когато в обгорен автомобил беше открито тялото на удушен мъж, идентифициран като Пеев. Разследването установи, че убийството е извършено умишлено и по особено мъчителен начин.

      Според обвинението, Красимира Трифонова е притискала шията, носа и устата на жертвата, докато дъщеря ѝ е възпрепятствала опитите му да избяга от автомобила. Използван е и неустановен предмет, става ясно от обвинителния акт.

      Защитата на Трифонова поиска отлагане на делото с мотива, че експертизите за нейната вменяемост си противоречат. Адвокатите настояват тя да бъде конвоирана до ВМА за допълнителна психиатрична оценка.

      Прокуратурата обаче твърди, че и двете експертизи потвърждават, че подсъдимата е разбирала действията си. Съдът отхвърли искането и постанови, че делото ще продължи, тъй като Трифонова е вменяема и способна да участва в процеса.

      Допълнително стана ясно, че майката на Красимира Трифонова е поискала тя да бъде поставена под запрещение, поради което защитата поиска делото да бъде спряно. И това искане беше отхвърлено.

      Съдът допусна граждански искове в размер на 1 милион лева от името на двете деца на Габриела, въпреки възраженията на защитата, която посочи, че има висящо дело за бащинство. Роднините на Пейо Пеев обаче не бяха допуснати като граждански ищци.

      По време на заседанието Красимира Трифонова отправяше обиди към роднините на убития, наричайки ги „изчадия“. Тя заяви пред съда, че е била принуждавана да подписва документи с обещания, че ще ѝ върнат децата, и отрече обвиненията срещу нея.

      Адвокатите ѝ обявиха, че обвинителният акт съдържа противоречия и предположения, които не са подкрепени с доказателства, като го нарекоха „тотална неграмотност“.

      В залата Габриела заяви, че няма контакт с децата си и е разбрала, че те са претърпели средни и тежки телесни повреди, включително загуба на слух и счупена ръка.

      На това майката на Пейо Пеев – Иванка Пеева – отговори, че децата са здрави и добре обгрижвани, като нараняването е резултат от инцидент при игра, а социалните служби редовно извършват проверки без нарушения.

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Асен Василев на протест: При 60% активност Борисов и Пеевски отиват в канала

      Организаторите настояват ВСС да избере нов и.ф. главен прокурор на заседанието на 26 февруари

      Радио „Свободна Европа“ спира работа в България и Румъния на 31 март

      Българската и румънската служби са сред първите, създадени през 1950 г.

      Андрей Янкулов: Стената на мълчанието в прокуратурата продължава да се пропуква

      Прокуратурата ще се промени, защото за първи път необходимостта от промяна се осъзнава от самите прокурори.
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions