Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      ГОРЕЩО

      Боян Чуков: Когато руската армия тръгне напред, Герасимов и Шойгу се опитват да я спънат

      13 юли 2023 | 00:00 930

      Шойгу и Герасимов продължават пагубната за руските въоръжени сили кадрова политика.

      - Реклама -
        
        

      Това написа в профила си във Фейсбук международният анализатор Боян Чуков.

      „Герасимов е отстранил един от най-добрите генерали Иван Попов от поста командващ 58-ма армия. Генерал Попов предупреди преди време Шойгу и Герасимов, че в Харковска област предстои провал на ВС на РФ. И това се случи. Тогава Герасимов обвини Попов, че се занимава с дезинформация. Какво се получи? Руската армия претърпя фиаско в Харковска област и се оттегли оставяйки тежко модерно въоръжене на ВСУ. В защита на генерал Попов е излязал генерел Андрей Гурулев, познат от предаванията на Владимир Соловьов“, посочи Чуков.

      „Ръководството на руското МО отново създава скандална ситуация, която е подарък за режима на Зеленски. Ажиотажът в руските военни среди е огромен. Военният експерт Владислав Шуригин заяви: „Неговото (на генерал Попов) отстраняване е страшен удар по цялата армия!“ Очевидно, че ръководството на МО след като не успя с ЧВК „Вагнер“, сега се опитва да създаде нови условия за дворцов преврат в Кремъл“, подчерта международният анализатор.

      „Остава да си дадем ясно сметка на следния много елементарен въпрос: Къде в цялата тази поредна драма е ролята на Върховния главнокомандващ? Русия не може да бъде победена на бойното поле, но може да претърпи тежко поражение от действията на своите вътрешни предатели и корупционери. В момент, в който ВС на РФ тръгват напред Герасимов и Шойгу се опитват да спънат руската армия“, категоричен е Боян Чуков.

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Илюзията „Орбан“: Икономически срив и възход на опозицията преди вота

      Икономическите данни и демографският срив поставят под въпрос управленския модел на премиера

      Радио „Свободна Европа“ спира работа в България и Румъния на 31 март

      Българската и румънската служби са сред първите, създадени през 1950 г.

      Русия обяви регистрирана в България асоциация за терористична организация

      Всички лица, свързани със структурата, са с руски имена и фамилии
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions