Search Suggestions
      четвъртък, 26.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Тръмп се закани да използва армията да депортира мигранти без документи

          18 ноември 2024 | 21:44 850

          Новоизбраният президент Доналд Тръмп заяви, че планира да използва американската армия, за да осъществи обещаната от него най-масова депортация на мигранти без документи в историята.

          - Реклама -
            
            

          Тръмп сподели публикация от президента на дясната фондация „Съдебна охрана“ Джон Фитън, в която се казва: „Бъдещата администрация на Доналд Тръмп е готова да обяви национално извънредно положение и ще използва военни средства, за да обърне инвазията на Байдън чрез програма за масова депортация.“

          Тръмп потвърди твърдението на собствената си социална платформа.

          Нито Тръмп, нито Фитън уточниха кои части на армията са набелязани за депортациите, но законът от 1878 г., известен като Posse Comitatus Act, значително ограничава използването на въоръжените сили за налагане на вътрешни политики в САЩ.

          Първоначално законът се е прилагал само за армията, но в последвалите изменения е разширен, така че да обхване морската пехота, военновъздушните сили и космическите сили.

          Според изследователския център „Пю“ около 11 млн. души живеят в САЩ незаконно, което е спад спрямо пика от около 12,2 млн. души през 2007 г.

          Групите за защита на правата на мигрантите се подготвят да оспорят в съда всяко действие на бъдещата администрация на Тръмп, което цели да изпълни обещанието на Тръмп от предизборната му кампания да извърши историческа чистка на мигрантите без документи.

          По-рано Тръмп обяви няколко високопоставени имиграционни хардлайнери за попълване на кабинета си, включително Том Хоман за следващия му „граничен цар“, губернатора на Южна Дакота Кристи Ноем за следващия министър на вътрешната сигурност и дългогодишния си съюзник Стивън Милър за заместник-ръководител на администрацията на Белия дом по въпросите на политиката.

          Милър и Хоман са ветерани в областта на имиграционната политика, тъй като са работили в първата администрация на Тръмп.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Рубио: САЩ сами ще разследват стрелбата край Куба, не вярваме на Хавана

          Вашингтон няма да разчита на информацията от Хавана за инцидента с четири жертви

          Nvidia с рекордни приходи от 68,1 млрд. долара и удвоена печалба

          Бумът в изкуствения интелект изстреля компанията до нови финансови върхове

          Рубио: САЩ ще спрат петрола за Куба при злоупотреби с облекченията

          Вашингтон поставя строги условия за венецуелския петрол, предназначен за частния сектор на острова
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions