Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      ГОРЕЩО

      Министър Тахов: Подготвяме индикативен график за 2025 г. с максимално ранен старт на плащанията

      29 януари 2025 | 20:21 650

      Екипът на Министерството на земеделието и храните и Държавен фонд „Земеделие“ подготвят индикативен график за първото полугодие на 2025 г. с максимално ранен старт на плащанията. Това съобщи министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов на среща с Националната асоциация на зърнопроизводителите (НАЗ), която министърът домакинства.  Министър Тахов информира, че се предвижда първите плащания да стартират през февруари, а в проекта Кампания’2024 ще бъде изцяло разплатена до края на юни. 

      - Реклама -
        
        

      Участниците в срещата обсъдиха предложените нормативни промени, необходими за навременното стартиране на Кампания’2025 за директните плащания. Министър Тахов подчерта, че всички необходими наредби по отношение на кампанията са качени навреме за обществено обсъждане. 

      По отношение на работата със Системата за електронно управление (СЕУ) на ДФЗ, заместник-министър Янислав Янчев посочи, че е важно кампанията да стартира с максимално работещи функционалности на системата, а заместник-министър Иван Капитанов информира за подготовката на областните и общинските земеделски служби по отношение на кампанията.

      На срещата бяха обсъдени още въпроси по еко схемите, стартирането на интервенциите за управление на риска и кандидатстването по интервенции от Втори стълб в рамките на Стратегическия план. Сред участниците бяха още: изпълнителният директор на ДФЗ Ива Иванова и заместник-изпълнителният директор на ДФЗ Петя Славчева, заместник-изпълнителният директор на БАБХ проф. Оля Караджова и експерти от МЗХ.

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Радио „Свободна Европа“ спира работа в България и Румъния на 31 март

      Българската и румънската служби са сред първите, създадени през 1950 г.

      Андрей Янкулов: Стената на мълчанието в прокуратурата продължава да се пропуква

      Прокуратурата ще се промени, защото за първи път необходимостта от промяна се осъзнава от самите прокурори.

      15 прокурори излязоха с позиция в защита на Владимир Николов срещу ръководството на АПБ

      Според подписалите се, ръководството на асоциацията трябва да притежава висок праг на търпимост към критика
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions