Народното събрание ще изслуша служебния министър на вътрешните работи Емил Дечев и ръководители на служби в МВР заради появила се информация за оказван натиск от страна на министъра по случая „Петрохан“. Точката е втора в дневния ред и е по предложение на „Има такъв народ“.
Ветото върху Изборния кодекс – първа точка
Пленарното заседание започва с обсъждане на ветото на президента върху промените в Изборен кодекс. Депутатите трябва да решат дали да приемат повторно текстовете и да преодолеят ветото.
С решение на парламента работното време днес бе удължено до изчерпване на първите четири точки от програмата.
Изслушване за американски военни самолети
В четвъртък в дневния ред бе включено и изслушване на служебния премиер Андрей Гюров, както и на служебните министри на отбраната, транспорта и външните работи, както и на изпълнителния директор на летище „Васил Левски“ – София. Темата е свързана с намиращите се на летището военни самолети на САЩ. Искането е направено от „Възраждане“.
Промени в закона за досиетата
Утре парламентът ще разгледа на второ четене и изменения в Закона за достъп и разкриване на документи и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия.
