Search Suggestions
      събота, 21.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Румен Христов: Виждаме, че в 17 други държави цените на горивата са по-ниски

          9 декември 2023 | 00:00 400

          “Това, което принуди правителството и мнозинството да критикува „Лукойл“ и да се иска да се прекрати дерогацията е, че имаше две възможности, които да облагодетелстват българските граждани. Едната беше 1 лев по-малко на бензиностанциите и втората беше събиране на данъци от свръхпечалбата, която формира „Лукойл“. Нито едното се случи, нито другото“.

          - Реклама -
            
            

          Това заяви в ефира на БНТ председателят на СДС Румен Христов.

          „Ние сме с най-ниската акцизна ставка в ЕС, с едно от ниските нива на ДДС и като извадим тези два компонента от цената на горивата, виждаме че в 17 други държави цените на горивата са по-ниски от тези в България. Смисълът на дерогацията беше да ни се разреши да купуваме евтин нефт. Цените не са се повишили, но не се понижиха“, добави още той. 

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Унгария отправи ултиматум към Украйна

          По-рано в събота словашкият премиер Роберт Фицо предупреди, че, Братислава ще прекъсне доставките на електроенергия.

          Словакия заплаши да спре тока за Украйна, ако транзитът на петрол не се възстанови

          „Ако Зеленски смята, че изнудването на Словакия за петрол ще доближи Украйна до ЕС, той дълбоко греши“

          Германия настоя Турция незабавно да освободи журналист на Deutsche Welle

          Федералният комисар по културата и медиите Волфрам Ваймер призова турските власти да пуснат Улудаг от ареста и определи обвиненията като неоснователни
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions