Search Suggestions
      събота, 14.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          ИНДИЯ С ВАКСИНА СРЕЩУ ВИРУСА ЗИКА

          3 февруари 2016 | 00:00 130

          Индийска компания е разработила първата ваксина в света срещу опасния вирус Зика. Това съобщи ръководителят на компанията Кришна Ел.

          - Реклама -
            
            

          Той заяви още, че са разработени два варианта на ваксината. Заявката за патента е подадена преди около девет месеца. Компанията може да произвежда един милион дози от ваксината в рамките на четири месеца. Световната здравна организация призова правителствата в Югоизточна Азия и Индия да засилят контрола и да се вземат превантивни мерки срещу разпространението на заразата.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Тръмп предупреди Зеленски да побърза със сделката с Русия

          На въпрос дали има напредък в преговорите и дали все още настоява Украйна да проведе избори до лятото, държавният глава на САЩ избегна директен отговор. Вместо това той подчерта необходимостта от спешни действия от украинска страна

          Саудитската Midad Energy подписа писмо за намерение за активите на „Лукойл“

          Споразумението е парафирано в края на януари на фона на оспорвана надпревара за портфейла на руската компания. Основен конкурент на саудитците е американският инвестиционен фонд The Carlyle Group, с когото "Лукойл" обяви предварително споразумение също в края на януари.

          СЗО одобри нова ваксина срещу полиомиелит

          Предварителната квалификация удостоверява, че препаратът отговаря на международните стандарти за качество и безопасност. Решението позволява на агенции на ООН, като УНИЦЕФ, да закупуват и разпространяват ваксината за имунизационни кампании.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions