Search Suggestions
      понеделник, 16.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Каракачанов: Няма просперираща държава в света, която няма боеспособна и силна армия

          19 септември 2020 | 00:00 170
          Каракачанов: Няма просперираща държава в света, която няма боеспособна и силна армия

          Няма просперираща държава в света, която няма боеспособна и силна армия. Това заяви вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов днес по време на тържествения ритуал по полагане на военна клетва от 66 курсанти във Висшето военноморско училище „Н. Й. Вапцаров“.

          - Реклама -
            
            

          „Преди четири години, когато станах министър, випускът беше 18 човека, тази година е 66 и още двама медици ще допълнят строя. Това показва, че нещата вървят в положителна насока“, заяви Каракачанов пред журналисти.

          Той бе категоричен, че след 25 години съкращения и липса на визия сред политиците, все повече хората разбират, че армията е един от най-важните стълбове на държавността.

          Неокомплектоването започна малко по малко да се преодолява. Разбира се не с тези размери и темпове, които на мен ми се иска, но тенденцията е положителна. Хората, които постъпват във военните училища и армията са повече и това се дължи на отношението, което виждат, допълни министърът на отбраната и припомни, че ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ е класирано сред най-добрите военноморски училища в света.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          1600 сгради в Киев без отопление след нови руски удари, Украйна атакува петролен терминал край Крим

          Руските атаки задълбочават енергийната криза при температури до минус 20 градуса, докато Киев съобщава за удар по стратегически обект в Краснодарския край.

          Русия предлага прекратяване на ударите срещу Украйна за изборен ден, но с условия

          Михаил Галузин заявява, че Русия е готова да спре бойните действия за един ден, ако се проведат избори, докато Зеленски предлага примирие за организиране на избори.

          В Русия: Хиляди убити бойци от ВСУ при контраатака в Запорожка област

          Машовец също призовава украинците да не разпространяват „достоверна информация“ за „16-20 км пробиви от ВСУ“
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions