Search Suggestions
      четвъртък, 19.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Каракачанов: Нямаме намерение да повтаряме грешката с явяване на избори в коалиция

          23 септември 2021 | 00:00 120

          „В България през последните години не се раждат политически партии с идеология, раждат се проекти, зад които разбираме, че стоят определени крупни икономически интереси“. Това каза по БНР лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов. Той допълни ,че от ВМРО настояват за закриване на КЕВР и контрол върху монополистите. Лидерът на партията насочи вниманието към фирмите, които изнасят електроенергията в България. „Трябват и реални мерки за борба срещу спекулата“.

          - Реклама -
            
            

          Той поясни, че партията отива сама на избори. „Нямаме намерение да повтаряме грешката с явяване на избори в коалиция“.

          Лидерът на ВМРО коментира още и натиска върху България за промяна на позицията на страната ни към Република Северна Македония. Специален пратеник на Вашингтон заяви, че е погрешно България да използва двустранен договор, за да спира стремежите на РСМ към Съюза:

          „Въпросният американски пратеник вероятно отстоява американски виждания и интереси. Това, което казва, не е вярно. България не използва един двустранен проблем, а България използва законното си право на член на ЕС – нови членки се приемат, ако те са решили всичките си спорни въпроси с останалите членки. РСМ иска да влезе в клуба на европейските държави, създавайки омраза към един от членовете на този клуб“, каза още Каракачанов.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Стоил Цицелков: Това не е спонтанно, а операция за пренасочване на вниманието

          Предложеният за вицепрезидент за честни избори реагира остро на внушения около случая „Петрохан – Околчица“ и поиска институционална прозрачност

          Андрей Янкулов отхвърли внушения за натиск на АКФ: Оставете завоалираните глупости и започвайте с директните атаки

          Предложеният за вицепремиер и правосъден министър заяви, че не е свързан със сдружението от Петрохан и не е участвал в изготвянето на заявление по ЗДОИ
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions