Search Suggestions
      четвъртък, 19.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Куба: Санкциите на САЩ са в разрез с международното право

          4 юли 2019 | 00:00 90

          Новите санкции, наложени от властите на САЩ срещу Куба, нарушават принципите на международното право. Това становище бе изразено в сряда от ръководителя на кубинското външно министерство Бруно Родригес.
          „Това е нарушение на международното право, правилата, регулиращи търговията, и посегателство върху отношенията между суверенните държави“, пише той в своя профил в Twitter.
          Министърът добави, че американските власти „нямат право да налагат едностранни мерки на кубински организации или на страни, които търгуват с Венецуела“.
          По-рано пресслужбата на Министерството на финансите на САЩ обяви въвеждането на санкции срещу кубинската държавна компания Cubametales, обвинявайки я в нарушаване на забраната на САЩ за внос на петрол от Венецуела.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Нови разсекретени документи разкриват лични контакти между Наоми Кембъл и Джефри Епстийн

          Кореспонденция и покани за събития продължават години след първата му присъда през 2008 г., твърди Министерството на правосъдието на САЩ

          Тръмп свиква първата среща на Съвета за мир, ограниченото участие повдига въпроси

          Само 27 от над 60 поканени държави потвърждават участие; дневният ред ще се фокусира върху бъдещето на Газа

          Марко Рубио заминава за Израел на фона на нарастващото напрежение с Иран

          Държавният секретар на САЩ ще се срещне с премиера Бенямин Нетаняху на 28 февруари
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions