Search Suggestions
      вторник, 17.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Нетаняху призна: „Неволен“ удар на Израел е убил хуманитарни работници от Газа

          2 април 2024 | 00:00 200

          Израелският премиер Бенямин Нетаняху призна, че неговите въоръжени сили „неумишлено“ са убили седем хуманитарни работници при въздушен удар в Газа. „За съжаление, през последния ден имаше трагичен случай на нашите сили, които неволно удариха невинни хора в ивицата Газа“, каза той, докато напускаше болницата в Йерусалим след операция на херния. „Това се случва по време на война, ние ще го разследваме докрай… Ние сме в контакт с правителствата и ще направим всичко това нещо да не се повтори“, каза още израелският премиер. 

          - Реклама -
            
            

          Седемте жертви са работили за базираната в САЩ организация World Central Kitchen (WCK), която доставя хранителна помощ на разкъсваната от война Газа по море от Кипър. Той спря операциите си в Газа след това, което нарече „целенасочен израелски удар“ в понеделник. В него се казва, че убитите са „от Австралия, Полша, Обединеното кралство, двойно гражданство на САЩ и Канада и Палестина“.

          Израелският военен говорител контраадмирал Даниел Хагари каза по-рано, че е разговарял с основателя на WCK, знаменития готвач Хосе Андрес, за да изрази техните „най-дълбоки съболезнования“. Той каза, че разследването ще бъде извършено от Механизма за установяване и оценка на фактите на израелската армия и „ние ще споделим нашите констатации прозрачно“.

          снимка: БГНЕС

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          ВМС на Иран стреля ракети по време на учения в Ормузкия проток

          Ученията се провеждат на фона на разполагането на втора група самолетоносачи от ВМС на САЩ в региона.

          Хаменей към Тръмп: САЩ не могат да свалят правителството на Иран

          Върховният лидер на Иран също заплаши американските войски.

          „Огнен пръстен“ над Антарктида: Първото слънчево затъмнение за 2026 г. е днес

          На 17 февруари 2026 г. ще има пръстеновидно слънчево затъмнение, видимо най-ясно над Антарктида.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions