Новак Джокович спечели Australian Open 2021

Сърбинът вече има 18 титли от Големия шлем, 9 от които са в Мелбърн

пропускане
3 годиниСпортни 2 Боян Марков

Световният номер 1 Новак Джокович спечели титлата на Australian Open 2021. На финала сърбинът победи четвъртия в света руснак Даниил Медведев с 3-0 сета - 7-5, 6-2, 6-2.

Джокович започна с пробив още в началото на мача и поведе с 3-0, но Медведев изравни резултата. Двамата вървяха наравно до 5-5, когато сърбинът успя да нанесе удар в решителния момент и да измъкне пъвия сет.

Медведев проби още в началото на втората част, но Джокович веднага върна пробива и от своя страна направи още един. Сърбинът бе убедителен до края на мача и не позволи на своя съперник да се върне в мача.

За Даниил Медведев това е втори загубен финал на турнирите от Големия шлем. За Новак Джокович това е 18-та мейджър титла. 9 от тези трофеи са спечелени в Мелбърн, като първият от тях е през далечната 2008 година.

По този начин сърбинът е само с две титли по-малко от лидерите по най-много титли от Големия шлем - Роджър Федерер и Рафаел Надал. Те имат по 20 трофея. Новак Джокович остава номер 1 в световната ранглиста.