Search Suggestions
      събота, 14.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Обмислят прекратяване на машинния вот и в Добрич

          4 април 2021 | 00:00 120

          Централната избирателна комисия събира информация за несъответствията при преференциите в изборната бюлетина, въведена на машините за изборен район Добрич. Това съобщи БНР. 

          - Реклама -
            
            

          Известно е, че проблемът е софтуерен. За една от коалициите под номер 110 в преференциите се появява име на кандидат под друг номер в листата, за номер 112 е вярно само първото име на кандидата.

          За друга формация при натискане на преференция 109 не излиза име. В бюлетината на машините липсва и квадратчето „не подкрепям никого“.

          Окончателно решение на ЦИК за Добрич се очаква по късно.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Отбелязваме първата Голяма Задушница за годината

          Вярващите извършват помен за душите на своите починали близки. Според църковния канон това е един от трите дни в годината, специално определени за почитане на отишлите си от този свят.

          Ивайло Мирчев: Изборът на Андрей Гюров предотврати служебен премиер на Пеевски

          Той определи Гюров като доказан и независим. Мирчев отрече да е имало предварителна договорка с Румен Радев или с президента Илияна Йотова относно номинацията за поста.

          Йотова в Мюнхен: Няма ЕС за Скопие без вписване на българите в Конституцията

          Йотова предупреди за притеснителни сигнали, че ръководството в Скопие търси лоби сред европейските страни, за да заобиколи първия преговорен клъстър, свързан с човешките права.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions