Search Suggestions
      събота, 14.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Щети и разрушения в Нидерландия след протеста срещу локдауна

          25 януари 2021 | 00:00 90

          Протестите срещу локдауна, които се проведоха в Айндховен в неделя, оставиха след себе си множество следи от разрушение. Полицията в града съобщи за 55 ареста, а хората са предупредени да стоят далеч от центъра на града. Влаковете до и от главната гара бяха спрени, а местните медии съобщиха, че се случват грабежи на станцията. Протестите дойдоха след информацията за въвеждане на полицейски час, който влезе в сила снощи. Обществеността вече няма право да излиза между 21:00 и 04:30 местно време, освен ако не отива на работа или се намира в извънредна ситуация, а излезлите трябва да носят необходимата документация, когато са навън между часове. Нарушителите рискуват глоба от 95 евро. Протестите и сблъсъците бяха организирани в цялата страна. Според полицията в Амстердам са извършени над 100 ареста.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Йотова в Мюнхен: Няма ЕС за Скопие без вписване на българите в Конституцията

          Йотова предупреди за притеснителни сигнали, че ръководството в Скопие търси лоби сред европейските страни, за да заобиколи първия преговорен клъстър, свързан с човешките права.

          Макрон: Ще се изправим пред агресивна Русия и след края на войната

          Държавният глава настоя, че континентът трябва да се утвърди като геополитическа сила, въпреки че това не е било характерно за Европа досега.

          Швеция обяви нова помощ за Украйна като част от пакет за 500 млн. долара

          Министърът на отбраната Пол Йонсон коментира, че Швеция остава твърдо на позицията си за солидарност с Украйна.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions