Search Suggestions
      сряда, 25.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          ГОРЕЩО

          Симеон Караколев: Половин милион агнета изяждаме за Великден

          30 април 2021 | 00:00 90

          В цялата страна се консумират около половин милион агнета. Около 70 000 от тях са от магазините, а около 400 000 – от директни продажби от фермите. Покупките на месо от производител се увеличават с всяка изминала година. Интерес има и към закупуването на млечни продукти от фермите. Това е напълно нормално, тъй като потребителите продължават да търсят качествени продукти. Това заяви каза Симеон Караколев, съпредседател на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация, пред Монитор.

          - Реклама -
            
            

          Охладеното агнешко ще бъде главно от Северна Македония. Целогодишно обаче у нас се внася и замразено месо от Австралия и Нова Зеландия, добави той.

          „Това, което се купува от фермите, е средно около 30 килограма живо тегло. В магазините обаче се търси малко по-ниско тегло, затова от веригите по-често зареждат цели агнета по 10-12 килограма. Според мен интересът към по-големите агнета се засилва, тъй като месото може да стигне за 2-3 повода за събиране на трапезата. Средната цена за агне, която мога да дам, е 200 лв., като в нея влизат и комплект дреболии и глава. Някои фермери предлагат и обработване на кожата“, посочи Караколев.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Шеф на YouTube: целта бе стойност за зрителите, не пристрастяване

          Платформата била разработила функции като таймери за гледане и подкани за почивки

          Мечетата Гордо и Флоренция летят към нов живот в България (СНИМКИ)

          Двете мечки Гордо и Флоренция, отглеждани в бившия зоопарк в Лухан, Аржентина, вече пътуват към новия си дом в България. Това съобщиха от Парк за мечки „Белица“.

          68-годишна жена от Монтана върна 980 евро, забравени в количка

          Жителката на Монтана Генева Илиева, на 68 години, открила портмоне с 980 евро в количка за пазаруване в хипермаркет в центъра на града и незабавно го предала на полицията.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions