Тампа Бей Лайтнинг на четвъртфинал за Купа Стенли

Колорадо Аваланч и Бостън Бруинс също продължават напред

4 годиниСпортни 3 Боян Марков

Тампа Бей Лайтнинг се класира за четвъртфиналите на Купа Стенли. Тимът от Флорида продължи в следващия кръг, след победа с 5-4 след оувъртайм срещу Кълъмбъс. По този начин "мълниите" надделяха с 4-1 победи в сериите. Мачът се игра на неутрален терен в Торонто и без публика поради пандемията от COVID-19.

Шампионите от 2004 година поведоха с 2-0 още в началото на двубоя, но в хода на мача допуснаха обрат до 2-4. Едно попадение беше върнато, а минута и половина преди края Антъни Сирели изравни резултата и прати мача в продължения. Пет минути след началото на "внезапната смърт" канадецът Брейдън Пойнт се превърна в герой за тима от пристанищния град, отбелязвайки победния гол след асистунция на суперзвездата Никита Кучеров.

Освен отбора от Флорида, напред продължават също Колорадо Аваланч и Бостън Бруинс. Тимът от Денвър размаза "койотите" от Аризона със 7-1 и спечели сериите с 4-1 победи, докато Бостън се справи с Каролина Хърикейнс с 2-1 и продължава към следващия кръг също с 4-1 победи в сериите.

Шампионът от миналата година Сейнт Луис Блус загуби петия двубой от Ванкувър с 3-4, като по този начин канадците имат предимство с 3-2 победи в сериите. Тази нощ предстои да се изиграят двубоите Вашингтон Кепитълс срещу Ню Йорк Айлендърс, както и Калгари срещу Далас.